Poznej místo
Poznej místo
Aktualizováno: 21. 10. 2020 ,

Nedávno jsem dostal otázku, jakým autem jezdím. Odpovím tady a uděláme z toho malou hádanku. Tu a tam, když jedu k nějaké nemovitosti, tak při cestách udělám fotografii i svého auta. Kolikrát člověk při práci navštíví pěkná místa, škoda nezdokumentovat. A tedy schválně, uhodnete, kde jsem pořídil tyto fotografie? Vždy s menší nápovědou. Po levé straně od "← místo" je bílým písmem na bílém pozadí místo napsané, stačí toto místo označit kurzorem myši. 

 
9 Město, kterým protéká řeka, pramenící na nedalekém kopci jménem Pláň. Ve městě se také nachází zámek, která je hlavním sídlem rodu Kolowrat-Krakowští-Libštejnští. V roce 1911 v tomto městě také založil Alois Fáborský slavnou firmu zabývající se výrobou cylindrických vložek FAB, které se dosud montují do většiny dveří. Foceno 10/2020.

RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

← místo

8 Město patří k největším v Pardubickém kraji a jeho historie sahá až do roku 1278. Za první republiky tu vznikl velký textilní podnik rodiny Pollack, ta vedle ní postavila v rozlehlé okrasné zahradě ředitelskou vilu. Ta v současnosti patří majiteli zdejší továrny Technoplast. Bohužel hlavní náměstí je spíše jedno velké parkoviště. Foceno 10/2020.

ČESKÁ TŘEBOVÁ

← místo

7 Město se nachází v okrese Rychnov nad Kněžnou v Královéhradeckém kraji. Protéká jim řeka Divoká Orlice. Ve městě je zámek, kde bydlí rodina Kinský. Za socialismu v zámku sídlil Výzkumný ústav pro chov prasat. Hlavní náměstí je bohužel spíše asfaltové parkoviště. Foceno 10/2020.

KOSTELEC NAD ORLICÍ

← místo

6 Krásné město, zasazené do skalnatého údolí, kterým protéká řeka Labe a na jedné ze skal stojí impozantní zámek. Poznáte číslo 6?

DĚČÍN

← místo

5 V letních horkých dnech se velmi hodí místo se stínem. Není jich mnoho, ale v republice existuje několik ulic, náměstí, kde je stínu opravdu dostatek. Jedna z těchto ulic se nachází i v Praze, nedaleko advokátní kanceláře Bartoň & Pecková, která pro mé klienty připravuje smluvní dokumentace. Většinou parkuji v této nedaleké ulici. LUŽICKÁ ULICE ← místo 
4 Zámek na této fotografii se nachází nedaleko města, kde se sídlí automobilka Škoda. JIZERNÍ VTELNO ← místo 
3 Městem, kde se nachází toto náměstí protéká řeka Labe a nachází se východně od Prahy. KOLÍN  ← místo
2 Druhé auto, které jsem si koupil, byla Kia Ceed, tentokrát první generace. První větší cesta byla na jih ČR. Poznáte místo č.2? ŽELNAVA ← místo 
1 První auto byla Kia Ceed druhé generace na operativní leasing. S tímto autem mám fotografii jen na jednom místě. To byl srpen 2017 a místo č. 1  HOŠTICE ← místo