V Praze s dostatkem prostoru a v přírodě

Byt 4+1, 193 m², Praha 5 - Stodůlky, Klausova

Zobrazit inzerci

Prodej prostorného bytu ve 2.NP ( 1.patro) novostavby z roku 1997 ve Stodůlkách, ul. Klausova s dispozicí 4+1 s terasou.

Čistá podlahová plocha bytu činí 148 m2 + terasa 46 m2 (osvětlení, vodovodní přípojka, el.zásuvka). Dominantou bytu je bezesporu prostorný obývací pokoj se vstupem na jižně orientovanou terasu. Kuchyně samostatná s vestavěnými spotřebiči (sklokeramická varná deska, el.trouba, digestoř, lednička, mraznička) s jídelním stolem a židlemi. Podlahy plovoucí dřevěné a keramická dlažba. Tel/internet 02/UPC. Byt je zařízen nábytkem. Součástí bytu samostatná garáž v suterénu domu.

Přímo u domu se nachází několik MŠ, ZŠ, pošta, obchody, poliklinika, restaurace atd. Výhodou je možnost užívání společné udržované zahrady a hlavně Prokopské údolí, vzdálené jen pár kroků od domu. 10 min. od domu, v Prokopském údolí, železniční stanice Praha - Holyně, ze kterého jste za 8 min. na Smíchovském nádraží. 

Galerie

Ložnice
Ložnice
Obývací pokoj
Obývací pokoj
Ložnice
Ložnice
Kuchyň
Kuchyň
Koupelna
Koupelna
Terasa
Terasa
Více obrázků...

Lokalita

znak obce

Městská část Praha 5, která se rozkládá na levém břehu Vltavy, spojuje v sobě původně samostatné obce Smíchov, Košíře, Motol, Hlubočepy, Radlice, Jinonice-Butovice a jižní výběžek Malé Strany – Újezd. Dříve dělnická a vilová zástavba se proměnila v moderní administrativně-obchodní centrum, které splňuje i náročné podmínky současného bydlení.

Stodůlky (německy Stodulek) jsou katastrální území na západě Prahy, zahrnující historickou obec Stodůlky a množství nových čtvrtí, sídlištních i vilových. Jejich území je přibližně shodné s územím městské části Praha 13, sídlištní části Stodůlek tvoří Jihozápadní Město. Rozloha Stodůlek je 963,01 ha.

Jméno Stodůlky je nejspíše odvozeno od slova stodola, což se logicky nabízí jako první výklad. Pověstný stodůlecký kronikář František Vlasák dotahuje tuto úvahu k dokonalosti a nabízí v úvodu své kroniky legendu, podle které bývala v místě Stodůlek hájovna s malou stodolou, tedy stodůlkou. Tato pověst ale není nijak podložena. Archivář a historik Ondřej Bastl v knize Z dějin stodůlecké farnosti uvádí ještě další teorii – že název pochází od důlků, vzniklých dolováním železné rudy. Ruda se zde skutečně těžila, zda však Stodůlky byly původně hornickou osadou, není prokazatelné. První výklad se zdá být pravděpodobnější.

Nejstarší známá písemná zpráva o Stodůlkách je z roku 1159. 

Zástavba starých Stodůlek s cennými příklady lidové architektury je od roku 1995 chráněna jako vesnická památková rezervace.

Další obrázky
Prokopské údolí - Jan Fabián
Prokopské údolí - Jan Fabián
Prokopské údolí - Barbora Halušková
Prokopské údolí - Barbora Halušková
Prokopské údolí - czechian
Prokopské údolí - czechian
Stodůlky - Christoph Bieberstein
Stodůlky - Christoph Bieberstein