Dům v kraji pískovcových skal

Dům v kraji pískovcových skal

Rodinný dům vhodný k příjemné rekreaci s pozemkem o celkové rozloze 1982 m². Nachází se v klidné vesničce o jedné návsi, kam vede slepá silnice. Místo upoutá pískovcovými skalami. Jedna taková pískovcová skála je i na samotné zahradě, je v ní několik vyhloubených sklepů a pomyslně rozděluje rovinatý pozemek u domu a svažitý pozemek, vhodný například k vybudování ovocného sadu.

Patrový, částečně podsklepený objekt, je určený k celkové rekonstrukci a je tedy možné si jej přizpůsobit podle vlastních přání. Jako obytná může po rekonstrukci sloužit i prostorná půda. V přízemí se nachází kuchyně, spojovací chodba a dvojice menších místností se vstupem do sklepa. V patře je spojovací chodba a dvojice prostorných pokojů. Dům byl napojen na elektřinu a vodu.

 

Galerie

Přízemí a bývalá kuchyně
Přízemí a bývalá kuchyně
Dům (bílý uprostřed) a lokalita
Dům (bílý uprostřed) a lokalita
Místnost v patře
Místnost v patře
Místnost v patře
Místnost v patře
Sklípky
Sklípky
Zahrada u domu
Zahrada u domu
Více obrázků...

Lokalita

znak obce

Obec Řepín se nachází mezi Mladou Boleslaví a Mělníkem. První písemná zmínka o vsi se dochovala v listině papeže Innocence III. z roku 1207, kdy byla darována řádu německých rytířů. 

Historickou dominantu obce Řepín tvoří kostel Panny Marie Vítězné, jenž nechala roku 1850 postavit kněžna Rohanová jako zmenšenou kopii Týnského chrámu v Praze. Živonín zdobí kaplička sv. Antonína z roku 1864 postavená z peněz místních obyvatel. Na místě starodávné tvrze stojí zámek, který obklopuje anglický park založený v 1. polovině 19. století. 

Současná obec Řepín má vybudován vodovod a kanalizaci, funguje zde knihovna, pošta, mateřská a základní škola, 2 hostince, prodejna potravin a letní kino. Ke sportu slouží 2 tělocvičny a 2 hřiště. Ve vsi působí hasičský sbor, myslivecké a včelařské sdružení, Tělovýchovná jednota a Sokol.

K hojně navštěvovaným kulturním akcím patří Hasičský a Fotbalový ples, dětský den, volejbalové a fotbalové turnaje. Zdejší maškarní karnevaly jsou vyhlášené v širokém okolí.

Nedaleko se nachází chráněná krajinná oblast Kokořínsko, která je také známá pískovcovými skálami, hlubokými lesy, spoustou cyklotras a turistických cest, vhodných i pro výlety s dětmi. Výhodou je také 700m vzdálená autobusová zastávka a 2km vzdálená vlaková zastávka se spojením do Mělníka a okolí.

Další obrázky
Zámek Řepín
Zámek Řepín
Sousední dům
Sousední dům
Bundol z výšky
Bundol z výšky